Mezoterapia igłowa

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Zabieg meoterapi polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego wraz z dobranymi substancjami odżywczymi takich jak witaminy, aminokwasy czy mikroelementy. Lekarz wprowadza produkt przy pomocy iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki z igłą. Dzieki temu składniki trafiają bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują.

Efekty mezoterapii:

Skóra uzupełnia niedobory kwasu hialuronowego przez co jest skutecznie nawilżona. Wprowadzenie witamin oraz minerałów wspomaga mikrokrążenie i poprzez stymulację komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych staje się bardziej elastyczna i napięta, redukując oznaki zmęczenia .

Najlepsze efekty uzyskujemy wykonując 3 pierwsze zabiegi co miesiąc, a następnie dla utrzymania efektu 1 zabieg co 4-6 miesięcy. Rewitalizacji można poddawać dowolną okolicę ciała: najczęściej jest to twarz, szyja, dekolt i dłonie.

KLUCZOWE FAKTY

1. Kto wykonuje zabieg?

Zabieg wykonuje lekarz Agnieszka Nuszel. Wprowadzenie i rozprowadzenie preparatu wymaga dużego doświadczenia i precyzji.

2.Czy zabieg jest bezbolesny?

Skóra pacjenta przed zabiegiem zostaje znieczulona, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia dolegliwości bólowych i odczuwania dyskomfortu podczas zabiegu.

3. Ile trwa rekonwalescencja?

Pacjent po wykonanym zabiegu może od razu wrócić do codziennych zajęć, musi jednak pamiętać jedynie o szczególnym traktowaniu skóry po zabiegu.

4. Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań.