
UNIQUE TECHNOLOGIE™ – KARBOKSYTERAPIA JULIÉ
Karboksyterapia jest metodą leczniczą stosowaną w medycynie od wielu lat. Od niedawna znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej i kosmetologii. Terapia ta polega na podskórnym lub śródskórnym wprowadzeniu gazu medycznego, za pomocą pneumatycznego pistoletu lub metodą ręczną, co wywołuje silne rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz powstawanie nowych naczyń. Zwiększa się dotlenienie i napływ substancji do tkanek, powodując silną odnowę komórek. Dochodzi do powstawania nowych włókien kolagenowych wpływających na gęstość i sprężystość skóry.
Użycie dwutlenku węgla nie powoduje żadnych skutków ubocznych ponieważ jest naturalnym produktem spalania tlenu przez komórki.
JAK DZIAŁA INIEKCJA CO₂ NA TKANKI ?
- Injekcja CO₂ zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do obszaru poddanego terapii. Pobudzone zostają procesy prowadzące do nowotworzenia naczyń włosowatych w tkankach. W konsekwencji tych procesów poprawie ulega mikrokrążenie i następuje odnowa komórek.
- Skóra reaguje na injekcję CO₂ stanem zapalnym, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Remodeling skóry rozpoczyna się już od pierwszego zabiegu, włókna kolagenowe ulegają kurczeniu a w efekcie skóra ulega wygładzeniu i uelastycznieniu a cellulit zostaje zredukowany.
- Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na aplikację CO₂. Gaz w organizmie częściowo przekształca się w kwas węglowy, który mechanicznie uszkadza i rozpuszcza komórki tłuszczowe. Wzmożony zostaje drenaż limfatyczny i cyrkulacja tlenu leczonego obszaru. Dzięki temu zabiegi karboksyterapi modelują sylwetkę i redukują zlokalizowaną tkankę tłuszczową
- Wzrost stężenia CO₂ w tkankach wywołuje zjawisko polegające na zmniejszeniu powinowactwa hemoglobiny do tlenu w warunkach obniżonego pH przez co tlen jest łatwiej oddawany przez hemoglobinę (poprzez dysocjację tlenu) do tkanek.
TKANKA TŁUSZCZOWA – REDUKCJA DO 67%
Karboksyterapia doskonale sprawdza się w redukcji lokalnie zdeponowanej tkance tłuszczowej jak również na większych obszarach. Podanie dawki CO2 pod odpowiednio dużym ciśnieniem wywołuje uraz ciśnieniowy i osłabienie ścian adipocytów. Ponadto dochodzi do obniżenia pH co uszkadza błony komórkowe komórek tłuszczowych. Dzięki temu w tkance tłuszczowej dochodzi do zwiększenia przepływów kapilarnych i wzrostu lipolizy a w efekcie dochodzi do zmniejszenia grubości tkanki tłuszczowej.
Miejsca wykonywania zabiegu:
- brzuch i boczki
- uda, pośladki
- kolana
- podbródek
- ramiona
Wskazana ilość zabiegów to 6 – 12 częstotliwość 1-2 / tydzień. Ważne jest utrzymywanie regularnej częstotliwości zabiegów.
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU
- ciąża i karmienie
- ciężkie choroby serca i płuc
- choroba nowotworowa
- stany zapalne skóry, opryszczka w okolicy zabiegowej
- leczenie antybiotykami
- niewyrównane ciśnienie krwi
- ogólny zły stan zdrowia np.przeziębienie
- skłonność do bliznowców
PRZEBIEG ZABIEGU:
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Trwa od kilku minut do pół godziny. Odbywa się bez znieczulenia i jest niemal bezbolesny z uwagi na to, że gaz przed podaniem jest podgrzany do temperatury ciała. Po zabiegu może być widoczne delikatne zaczerwienienie w miejscach wkłucia igły, które szybko ustępuje. Mogą również wystąpić delikatne siniaczki.
Należy unikać gorących kąpieli, sportów wysiłkowych i sauny przez 24 h po zabiegu. Zabieg nie wyłącza z normalnego funkcjonowania.